Škola dôstojnického dorastu

 

 

 


 

ROZKAZ

Náčelníka ŠDD - Kremnica

Vydán dne 18.08.1954 ; číslo: 024

 

 

Organisace školy – nařízení:

 

Dnem 1.9.1954 je škola organisovaná jako škola důstojnického dorostu letectva a protiletadlového dělostřelectva. 

Škola bude organisovaná o čtyřech školních rotách

Z toho:

1.šk. rota ( M ) - směr letecký – I. ročník o pěti četách

2.šk. rota ( I ) - směr letecký – II. ročník o šesti četách

3.šk.rota ( E ) - směr protiletadlové dělostřelectvo  - I. ročník o čtyřech četách

4.šk.rota ( R ) - směr protiletadlové dělostřelectvo  - II. ročník o čtyřech četách
    klikej si do DR  na zvětšení




 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VELITEĽSKÝ ZBOR 

pplk. † PAŠEK Oldřich náčelník školy

*

plk. DOTZAUER Jindřich náčelník školy
kpt. PÁVEK Miroslav ZVP  náčelníka školy

*

† mjr. GATNÁREK František náčelník intend. služby
kpt. MUDr. PROFOUS Vladimír náčel. zdrav.služby

*

npor. JURÁŠEK Vendelín zdravotná služba
 † kpt. HUJSA Ján admin. služba

*

por. SPIŠIAK Ján admin. služba
npor. IVANKO výstrojný náčelník

*

npor. UNGERA výstrojná služba
npor. PAPCUN tylová služba

*

rtn. BABIAK Jozef staršina roty E
 † - kpt. LAKATOŠ Štefan veliteľ roty M

*

kpt. MARC Ludvík veliteľ roty - M
npor. HRAŠKO Július (od 20.10.1953) veliteľ roty - E

*

npor. VÉVODA Oldřich veliteľ roty -  I
npor. KIML veliteľ roty  E

*

npor. ŠÁMAL Zdeněk veliteľ roty - R
kpt. SÁSIK Jozef ZVP roty - M

*

npor. BULKO Štefan ZVP
npor. KUBAČKA JIŘí veliteľ čaty - M1

*

npor. PACHLOPNÍK Alois veliteľ čaty - I5
npor. RAPČÍK veliteľ čaty - M2

*

npor. † HERTL Gustáv veliteľ čaty - E3
† - npor. MAČINEC Emil veliteľ čaty - M3

*

npor. KNIŹÁK Jiří veliteľ čaty -
npor. KŮTA Josef veliteľ čaty - M4

*

npor. IVÁNEK Stanislav veliteľ čaty - I4
npor. ZAJAC Tibor veliteľ čaty - M5

*

npor. † PAVLIČ Vasil veliteľ čaty - I2
npor. BEK Vladimír ZVP roty E

*

npor. VAVŘÍK Jiří veliteľ čaty - R2
† - kpt. VARCHULÍK Ludovít veliteľ roty E

*

npor. JUHAS Juraj veliteľ čaty - R3
npor. LEDRER Vladimír veliteľ čaty

*

npor. BOCHŇÁK Imrich veliteľ čaty - E1
npor. PECH Karel veliteľ čaty E3

*

npor. FACHINELLI Jan veliteľ čaty - I3
npor. MESSNER René veliteľ čaty

*

npor. MICHALKA Pavel veliteľ čaty - E3
čat. z pov MEDZIHRADSKÝ staršina roty M

*

† - npor. ARNOŠT Jiří veliteľ čaty - E2
str. ŠVEHLA staršina * por. VEJNAR Karel do 24.10.1953
por. MAZÁČ Alois ZVP roty R * por. KRUPIČKA Vladimír veliteľ čaty - R4

por. PIVARČ Miroslav ZVP roty I

*

por. GLITTA Ján -
por. MIKLOVIČ Emil

*

rtn. ZVARA Jozef staršina
†por. POKORNÝ Stanislav veliteľ čaty - R1
 
 

V letech 1948 až 1957 působily následující školy důstojnického dorostu:

Škola Doba působení Předurčení
ŠDD Český Těšín 15.10.1948 až 31.8.1953 od 1.9.1952 pro dělostřelectvo
ŠDD Frenštát pod Radhoštěm

(od 15.8.1949 Nový Jičín)

15.10.1948 až 31.8.1953 od 1.9.1952 pro letectvo
ŠDD Hradec Králové

(od srpna 1951 Hořice v Podkrkonoší)

15.10.1948 až srpen 1952
ŠDD Liberec 15.10.1948 až 31.8.1953 od 1.9.1952 pro dělostřelectvo
ŠDD Trnava (od srpna 1949 Martin,

od srpna 1951 Rožňava)

15.10.1948 až 31.8.1953 od 1.9.1952 pro dělostřelectvo
ŠDD Mladá Boleslav 15.10.1948 až srpen 1952
ŠDD Ostrava 15.10.1948 až 31.8.1953 od 1.9.1952 pro PLD
ŠDD Pardubice 15.10.1948 až srpen1952 od ??? pro spojovací vojsko
ŠDD Uherské Hradiště 15.10.1948 až srpen 1951
ŠDD Košice 1.9.1949 až srpen 1952
ŠDD Bratislava srpen 1951 až srpen 1952
ŠDD Kremnica 1.10.1952 až 30.8.1957 od 1.9.1952 pro letectvo (od 1.7.1954 pro letectvo a PLD)
ŠDD Olomouc (sloučena se ŠDD Kremnica) 1.9.1953 až 30.6.1954 pro PLD
ŠDD Ružomberok
(od 15.8.1954 Poprad)
1.9.1953 až 30.9.1957 pro dělostřelectvo
 
 
 
        

  © 2004 Pavol Knúrovský, e-mail: knurovsky.p (zavinac)netkosice.sk