Škola dôstojnického dorastu

                          


 

                  Škola důstojnického dorostu  Olomouc - Kremnica  rota R
        
    Můžeš se seznámit se sledovaností našich stránek     
        
     Úvodní slovo k našim setkáním v Brně 2008 a 2005
               Setkání v Brně 2005
               Prezentace snímků -  3  A L B A   na googlu
               Fotky starší padesáti let
               Naši učitelé Kantovi a Havlínovi
               Setkání ročníku v Kremnici 2006
               Pepa Semerák - Kremnická intermezza
               Lojza Pachlopník . výtvarná tvorba
               Pavel Franík absolvent ŠDD 1952-53, redaktor Červené barety
               Jožo Jamriška dopis spolužákům
               Klub Bratislava
         
     Přemístění do vyšších voj.škol najdeš na konci stránky ?p=29
               Standa Mundl: povídka  "Slamník " ; "Jak jsme si zpívali"
                                                                                                        

 Po prvním ročníku v Olomouci v Jiskrových kasárnách jsme po prázdninách nastoupili k pokračování studia do Kremnice. V roce 1954 jsme vytvořili 4. rotu – rotu R. Po dvou letech roku 1956 jsme skončili náš pobyt v Kremnici maturitou (ale ne všichni s námi do maturit dospěli). Po maturitě jsme potom pokračovali v různých vojenských učilištích.

rota R   

velitel roty

npor. Šámal Zdeněk

ZVP roty

por. Mazáč Alois

Čerňanec Alois – Holec Josef – Lenkvík Josef – Vlachý Josef – Zvědělík Bohuslav

Víš, do které čety patřili? Pak pošli zprávičku do Knihy návštěv!

četa R1

velitel čety-vychovatel

por. Pokorný Vladimír

                 † 1956

Bednář Václav                  Hranice na Mor.                                UPVO

Betuš Milan                       Košice                                              UPVO

Búda Jozef                         Bratislava                                         UPVO

Čajka František                  Sudoměřice                                      UPVO

Daler Jaroslav             1990                                       tankové                                 

Dobrotka Rudolf             2003                                      spojovací

Drkal Miloš                   2016                                     UPVO

Eder Vladimír               2006                                        spojovací                                

Finta Dezider                 2007                                      spojovací

Fišer Otto                           Olomouc                                            spojovací

Flégl Bedřich                  2016                                      UPVO

Füle Štefan                         Praha 4                                              AU

Kakač Josef                        Holštejn                                             UPVO

Kočí Jaroslav                   1972                                       UPVO

Koška Jaroslav               1991                                      UPVO

Krkošek Vladimír            2005                                      UPVO

Lejske Miroslav               2006                                      UPVO

Levák René                    2006                                     pěchotní

Málek Miloš                        Liberec                                             UPVO

Martínek František           2005                                      UPVO

Novotný Josef                     Třeboň                                              UPVO

Peš Miroslav                   2007                                     pěchotní

Pluháček Stanislav              Potštát                             do 1956    --     

Potúček Ľudevít              1998                                      intendanční

Repaský Emil                      Trebišov                                            UPVO

Skořepa Jindřich                  Karlovy Vary                                   UPVO

Stříž Lubomír                      Brno                                                  UPVO

Šebo Milan                          Chlum u Třeboně                              spojovací

Vágner Bohumil                  Litoměřice                                         UPVO-AU

Vašek Josef                          Praha 4                                              UPVO

Vlachý Josef                                         nedokončil ze zdravot.důvodů

 

četa R2

velitel čety - vychovatel

por. Vavřík Jiří

                    † 2016

Adámek Miroslav             2005                                     UPVO

Beneš Jiří                                                                                     letecké techniky

Beránek Vladimír              2010                                    UPVO

Bognár Július                    2007                                   spojovací

Csuday Michal                    Veľký Krtíš                                      UPVO

Čerešňa Štefan                     2015                                             pěchotní

Fazour Miloš                   2003                                    UPVO

Ferko Theodor                    Trebišov                                          pěchotní

Hašlar Milan                       Hradec Králové                               letecké

Chytil Jan                     Sušice                              ženijně-tech.

Iľavský Wiliam                                                    UPVO

Kaľavský Ladislav             Košice                                              UPVO

Kestler Jiří                                          do června 1955     --

Kobliha Alois                 2005                                      spojovací

Košťák František                Turnov, Hrubá Skála                       spojovací

Krajčí Ján                           Bratislava                                         pohranič.stráže

Krček Jan                                                                                    UPVO

Ligač Július                                                                             UPVO

Maxa Jan                                                  do května 1955     --

Měchura Pavel                                                    ženijně-tech,(topo)

Mundl Stanislav                 Písek                                               UPVO

Novák Štefan                      Břeclav                                           ženijně-tech.

Osladil Jan                         Praha 5                                            UPVO

Pán Ladislav                  1991                                     UPVO

Piffl Vojtěch                      Praha 8              do června 1955    --

Pokorný Václav                                                                       spojovací

Pryczek Zdeněk                                                                       spojovací

Szabó Milan                        Bratislava                                    dělostřelec.-technic.

Štajer Jozef                    1997                                  spojovací

Šťáva Jiří                       1997                                  UPVO

Tichý Jaroslav                    Praha 5               do června 1955  --

Vladár Adolf                  2011                                  UPVO

 četa R3

velitel čety - vychovatel

por. Juhász Juraj

Barák Vladimír                  Doubravice n/Svit.                             spojovací

Beneš Leopold               

Beneš Miloš                         2012                    do ledna 1955    --      

Bielik Vlastislav              2009                                     UPVO

Bultas Alois                   2005

Derka František                  Mariánské Lázně                              UPVO

Dresler Milan                   2012                                      UPVO

Duchan Karel                     Mrzkovice                                         UPVO

Florus Oldřich                    Štětovice                                           spojovací

Hosnedl Václav                2014                                     tankové

Jandl Vladimír                    Mariánské Lázně                              tankové

Karabec Oldřich                 Žatec                                                 UPVO

Katolický Milan                 Uherský Brod                                   UPVO

Konečný Jaroslav                                                        UPVO

Kopačka František                                                 AU

Kounovský Dobroslav                                                                intendanční

Krejčí František                                                                          UPVO-AU

Kříž Zdeněk                       Brno                                                 UPVO-AU

Netrh Jaroslav                    Hrádek                                              UPVO

Přibyl Josef                                          do března 1955  --

Přikryl Arnošt                    Prostějov                                          AU

Rieger Drahoslav               Most                 do března 1955  --

Semerák Josef                   Janov n/Nisou                                    ženijně-tech.(chem.)

Stehlík Vladimír             2012                                       UPVO

Stejskal František               Kolšov

Svoboda František            2010                                               UPVO

Urban Josef                    2008                                      UPVO

Vacek Jan                     1996                                      UPVO

Válka Jaroslav                    Plzeň                                                 UPVO

Wenke František                Praha 6                                              UPVO

Žák Miloš                           Brno                                                  UPVO-AU

Žák Zdeněk                                                      ženijně-tech.

.

 

Do roty R byla začleněna i 7.rota letců jako čtvrtá četa (viz její maturitní tablo).

                      četa R4                          

velitel čety - vychovatel

por. Pachlopník Alois

                                                              

 

 
              ODKAZY NA ZAJÍMAVÉ STRÁNKY :                         
               setkání Kremnica červen 2011         
               setkání Kremnica červenec 2010
               setkání Kremnica 2009 
               setkání v Brně 2008 
               setkání Kremnica 2007                 
               setkání Kremnica 2006
               setkání v Brně 2005
               setkání Pardubice 1998
               setkání Kremnica  1996
               Prezentace setkání v Brně 2005 a 2008             


  


 Setkávání v Praze - 2016       

Už tradičně se v Praze setkávají skupinky příslušníků roty R. Jedna skupina každou druhou středu v měsíci v restauraci Domu armády v Dejvicích, dříve pod taktovkou Venci Hosnedla, nyní Honzy Osladila. V průběhu roku tam přijdou i "reprezentanti" téměř ze všech krajů. Dnes už tedy nejde o setkávání pražských šdd-áků, ale o pražská setkání.

Zleva stojí: Zdeněk Štorek, Pepa Semerák, Vojta Vala, Honza Osladil, Karel Duchan, Miloš Drkal, Standa Mundl, sedí: Ríša Hašek, Míša Gondek, Jarda Válka a Vojta Piffl.

Zleva stojí: Vláďa Jandl, Pepa Semerák, Franta Wenke, Míša Gondek, Honza Osladil, Pišta Füle, sedí: Ríša Hašek, Vojta Piffl, Karel Duchan a Jarda Válka.

Druhá skupina se schází ve Vysočanech v restauraci Kovářská dvakrát ročně, zpravidla v dubnu a říjnu. Příslušníkům z čety R1 tady koučuje Jindra Skořepa.

Zleva: Miloš Málek, Standa Pluháček, Pepa Vašek, Pepa Novotný, Miloš Drkal, Bohouš Vágner, Luboš Stříž a Franta Čajka.

Zleva stojí: Standa Pluháček, Pepa Novotný, Pišta Füle, sedí: Pepa Vašek, Miloš Málek a Jindra Skořepa.

 

* 

 

 

Setkání v Brně 2008

          Pro zvětšení obrázku si do něho klikni, potom můžeš ještě jednou a záleží na tom zda dole nebo nahoře.

 

 

 

 

 

 

 

 









 

 

 

 

 

 

  

 
 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   

                přejdi na další fotky z průběhu setkání

 

            

  

                    

 Setkání v Brně 2005        

 

                        další fotky z průběhu setkání          
                        
Soubor fotografií  můžeš shlédnout jako Prezentaci klepnutím zde : 
                                   http://picasaweb.google.sk/milanillnar/SetkaniBrno2005  

                 

  

    Naše hudba JASLO

    Naše hudba LETKA

        

 Rota R pld - vel.roty npor.Zdeněk Šámal         

 

 

 

  

     

 

 

 

 Dvě momentky z wilsoňáku 
 Setkání po padesáti letech s naším profesorem češtiny a literatury Ladislavem

 Havlínem. Ve svých 77 letech  se pan profesor těší dobrému zdraví, životní vitalitě a velkému 
 zájmu

 o ešdédácké dění a o další naše setkání. Vzpomínky Vaška Hosnedla, Pepy  Semeráka a
  Ladislava Havlína

 se hrnou k společným chvílím na prknech divadelního souboru ŠDD a baletního souboru
 gymnázia Kremnica,

 které profesor Havlín ve hrách "Nebe na zemi", "Začínáme žít" a mnoha dalších režíroval.

                 

                                        

 Hradec Králové a 4. četa naší roty

      

 

                 

 

 



 


    

 

 

 

 

 

 Přehrada Rozkoš - 4.četa R roty  

 

       

ZDE POKRAČOVÁNÍ

          

Přemístění absolventů ŠDD do vojenských učilišť (podle rozhodnutí MNO/VVŠ  dnem  27. září  1956)

Jaká učiliště jsme si vybrali -     

letecké:    

/1/ Hašlar Milan;

protivzdušné obrany: 

/49/ Adámek Miroslav, Bednář Václav, Betuš Milan, Beránek Vladimír, Bielik Vlastislav, Búda Jozef, Čajka

František, Czuday Michal, Derka František, Dresler Milan, Drkal Miloš, Duchan Karel, Fazour Miloš, Flégl

Bedřich, Ilavský Viliam, Kakáč Josef, Kaĺavský Ladislav, Karabec Oldřich, Katolický Milan, Kočí Jaroslav,

Konečný Jaroslav, Koška Jaroslav, Krček Jan, Krejčí František, Krkošek Vladimír, Kříž Zdeněk, Lejske Miroslav,

Ligač Julius, Málek Miloš, Martínek František, Mundl Stanislav, Netrh Jaroslav, Novotný Josef, Osladil Ján,

Pán Ladislav, Repaský Emil, Skořepa Jindřich, Stehlík Vladimír, Stříž Lubomír, Svoboda František, Šťáva Jiří,

Urban Josef, Vacek Jan, Vágner Bohumil,Válka Jaroslav, Vašek Josef, Vladár Adolf, Wenke František;  Žák Miloš;

 

spojovací:   

/13/ Barák Vladimír, Bognár Julius, Dobrotka Rudolf, Eder Vladimír, Finta Dezider, Fišer Otto, Florus Oldřich, Košťák

František, Kobliha Alois, Pokorný Václav, Pryczek Zdeněk, Šebo Milan, Štajer Jozef;

tankové: 

/3/ Daler Jaroslav, Hosnedl Václav, Jandl Vladimír;

pěchotní: 

/4/ Čerešňa Štefan, Ferko Theodor, Levák René, Peš Miroslav;

automobilní:  

/3/ Füle Štefan, Kopačka František, Přikryl Arnošt; // Krejčí František, Kříž Zdeněk, Vágner Bohumil, Žák Miloš;

dělostřelecko-technické:  

/1/ Szabó Milan;

ženijně–technické:     

 /5/ Chytil Jan, Měchura Pavel, Novák Štefan, Semerák Josef, Žák Zdeněk;

intendanční: 

/2/ Kounovský Dobroslav, Potúček Ĺudovít;

pohraniční  a vnitřní stráže: 

 /1/ Krajčí Ján; 

… a tak se z nás stali KADETI

Přidáš si fotku z učiliště do tablíčka roty R - z jakéhokoliv učiliště? Pošli!

 

              návrat
                  Stránku edituje Milan Illnar
    
         

           


  © 2004 Pavol Knúrovský, e-mail: knurovsky.p (zavinac)netkosice.sk